۱۳۹۰ تیر ۷, سه‌شنبه

فراخوان وبلاگ نویسی در حمایت از زندانیان سیاسی

اعتصاب غذای 12 زندانیان سیاسی و متعاقبا پیوستن تعدادی دیگر از زندانیان به آنها ، انگیزه ای شد که به پیشنهاد جمعی از دوستان، از همه وبلاگ نویسانی که دل در گرو پاسداشت کرامت انسانها دارند و معترض به نقض حقوق انسانی زندانیان سیاسی هستند، دعوت کنیم تا همه به هم صدای زندانیان باشیم و پیام اعتصاب غذای آنها را در جامعه مجازی و حقیقی منتشر کنیم. هم اکنون نیز اگر چه بخشی از زندانیان سیاسی، در پاسخ به تقاضای مردم و هم بندی هایشان پس از چندین روز اعتصاب غذای خود را شکسته اند اما هنوز تعدادی از زندانیان ازجمله سه زندانی کرد در اعتصاب غذا به سر می برند. به هر حال، همانطور که در بخشی از پیام زندانیان سیاسی آمده بود، شکستن اعتصاب غذا به معنی پایان نقض حقوق انسانها و بویژه زندانیان سیاسی نیست. لذا در راستای حمایت از این زندانیان سیاسی، از همه دوستان وبلاگ نویس دعوت می شود با نوشتن درباره یکی از محورهای زیر، همراه این برنامه شوند:

1-      نگارش نامه خطاب به یکی یا جمعی از  زندانیان سیاسی که اعتصاب غذا کرده بودند و یا هنوز در اعتصاب غذا هستند.
2-      نگارش نامه ای خطاب به به یکی یا جمعی  از مراجع یا شخصیت‌های داخلی (قضایی، مذهبی، حقوق بشری، صنفی و ...) و یا بین‌المللی ( حقوق بشری، قضایی، دمکراسی خواهی، پزشکی، و ...) و تقاضای اتخاذ یک رویکرد عملی در حمایت از زندانیان سیاسی.

نحوه شرکت در این پویش وبلاگی:

1-       قبل از آنکه نامه ای در حمایت از رندانیان سیاسی بنویسیم، برای آنکه به درکی حداقلی از رنجها و مرارت های این روزهای زندانیان سیاسی  برسیم، یکی از روهای هفته جاری را در اعتصاب غذا به سر خواهیم برد. این تجربه عملی و نمادین، تجربه مناسبی  در اختیار ما خواهد گذاشت تا با الهام از آن، نامه خود را به نگارش درآوریم.
2-      نامه نوشته شده را در روز جمعه در وبلاگ خودتان منتشر نموده و آدرس وبلاگتان را برای ما نیز به آدرس zendanmessage@gmail.com  ارسال نمایید و در صورت امکان از شبکه های اجتماعی موجود و سایت های اشتراک لینک برای انتشار مطلب وبلاگتان استفاده نمایید.
3-      در صورتی که صاحب وبلاگ نیستید، می توانید مطالبتان را در وبلاگ دوستانتان منتشر نمایید و یا مطالبتان را برای انتشار به آدرس  zendanmessage@gmail.com   بفرستید تا با نام مجازی یا حقیقی خودتان در همین وبلاگ منتشر نماییم.
4-      چنانچه دوستان وبلاگ نویس دیگری را نیز می شناسید، آنها را نیز در این برنامه همراه نمایید.
5-      نامه خود را حتی المقدور به نحوی تنظیم نمایید که  جنبه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به افراد داخل کشور را نیز شامل شود. برای اینکه تاثیر نوشته فقط در فضای مجازی محدود نماند، در صورت امکان، ایمیل لیستی متشکل از پنجاه تا صد نفر از افراد داخل کشور تشکیل داده و مطلب وبلاگ و چند مورد اخبار مربوط به رندانیان سیاسی را برای آنها ارسال نمایید.
پس از آنکه چند روز از انتشار مطالب در وبلاگ ها گذشت، وبلاگ فریادی از زندان نسبت به بازنشر و مستند سازی مطالب منتشره اقدام خواهد کرد. ضمنا چنانچه به غیر از این مطالب و محورها، ایده ای عملی در حمایت از زندانیان سیاسی در ذهن دارید ضمن انتشار آن در وبلاگتان، مطلب مربوطه را برای ما نیز ارسال نمایید تا با خوانندگان  وبلاگ به اشتراک بگذاریم.
چشم امید به همکاری دوستان وبلاگ نویس بسته ایم. بی شک در حمایت زندانیان سیاسی این اولین و حداقل کاری است که می توانیم انجام دهیم.۲ نظر:

  1. گذاشتیم برادر

    پاسخحذف
  2. جناب بهمنی عزیز. سپاس از اینکه ما را به همراهی و پشتیبانی تان مفتخر کردید. منتظر مطلب خوبتان در این باره هستیم.

    پاسخحذف